UKK

Aktualita k 16. lednu 2015: UKK bude dál vycházet, a to rovnou novou šedesátkou komiksů. Více se zatím můžete dovědět zde: http://thunderbolts-mountain.blogspot.cz/2015/01/nova-sedesatka-ukk-co-je-vubec-zac-co-u.html

Aktualita k 29. květnu 2014: Asi jste si všimli, pokud jste si kupovali 38. číslo "Ultimátního komiksového kompletu" s Thorem, že se cena zvýšila na 219 Kč. Jedná se o zvýšení trvalé, které bude platné i pro následující čísla. Ke snížení ceny na původní hodnotu 219 Kč by dojít nemělo. Jedná se o cenu zvýšenou přímo italským vydavatelem, který bohužel podle všeho plánuje i další cenové změny. Údajně by se mělo jednat o změnu na 249 Kč, a to od čísla 54. Není to zaručená informace, respektive italský vydavatel se může ještě rozhodnout jinak.

Aktualita ke 20. květnu 2013: Podařilo se mi získat poměrně zásadní informaci od distributora Ultimátního komiksového kompletu. Cituji: "Titul je vydáván jako partworkový (sběratelský) a vydává ho silný zahraniční vydavatel. Snižování nákladu je pozvolné už od prvních čísel vydání a vychází z přesně nastaveného výpočtu prodejnosti titulu a tento model byl vyzkoušen již na spoustě titulů a to jak u nás, tak v zahraničí. Rozhodně bude titul dál vycházet."


"Ultimátní komiksový komplet" (UKK) je v současné době fenomén a myslím, že se bude jednat o jeden z projektů, které skutečně dokážou rozšířit komiksovou obec v České republice. Částečně je to i díky tomu, že v současné době komiksy prostě letí, tak to je. Je tu seriál "The Big Bang Theory" ("Teorie velkého třesku"), který dostává komiksy do povědomí, a díky "Ultimátnímu komiksovému kompletu" se k nám dostává to nejlepší od Marvelu, tedy komiksového vydavatelství, které má na svědomí hrdiny jako Spider- Man, X-Men, Iron Man, Thor, Captain America, Hulk, Avengers, atd. Dostává se k nám tedy skutečně silná sestava.

"Ultimátní komiksový komplet" je založen na tom, že se snaží prezentovat to nejlepší, co může Marvel nabídnout. Budeme se tak v celkem 60 knihách (pokud vyjde celá série) setkávat s nejlepšími příběhy Marvelu. To má ale zásadní nevýhodu - jedná se pouze o krátké úseky z bohaté a mnohaleté ediční řady. Nebudeme znát všechny "historické" událostí, pozadí některých příběhů. Tvůrci série však mysleli i na tyto detaily a každá kniha je doplněna úvodem, kde se dozvíme, co událostem předcházelo, a na závěr je ve stručnosti i to, co následovalo. Nemluvě pak o bonusech ve formě představení důležité postavy, ale také původních tvůrců vybraných komiksů.

Výhody "Ultimátního komiksového kompletu" plynou z toho, že komiksy dostanete na stáncích, nikoli v knihkupectvích. Můžete je tak koupit vlastně všude. Nemluvě pak o ceně, která je neskutečná. První díl ("Spider-Man: Návrat") vyšel za 49 Kč, což je skutečně nevídaná cena, druhé číslo ("Astonishing X-Men: Nadaní") už za 99 Kč a zbylé knihy v sérii vycházejí na 199 Kč, a to jednou za 14 dní, vždy ve středu (pokud zrovna není státní svátek). V seznamu níže máte uvedena i data, kdy mají jednotlivé knihy vyjít. Cena, za kterou jsou komiksy, a většinou komiksy skutečně kvalitní, alespoň v rámci mainstreamu, je bezkonkurenční a žádný český vydavatel by ji nemohl nabídnout. Proto vydává komiksy společnosti italská, která zde má pouze svou dceřinou společnost. I z toho důvodu je poměrně komplikované se společností komunikovat. Už to bylo třeba, protože vydání komiksu "Iron Man: Extremis" mělo zásadní tiskovou chybu, kterou nešlo jen tak přehlédnout.

Jako první vyšla kniha "Ultimátní komiksový komplet 21: Spider-Man - Návrat". Možná je to trochu zvláštní, když říkám, že kniha vyšla jako první a přitom má v názvu číslovku 21, ale nakladatelství, kromě toho, že zvolilo další zajímavé marketingové tahy, vydává celý komplet na přeskáčku. Hřbety komiksů postupně vytvoří obraz, a tak by byla škoda, kdyby se sběratelům začal obraz vytvářet pěkně postupně. Když chcete mít všechno kompletní, musíte si celou sérii koupit, jinak to prostě nejde. Nízká cena, vydávání v široké distribuci, čtrnáctidenní interval vydávání, tohle všechno je snaha dostat k českému čtenáři komiksy, které by u nás normálně nevyšly. Alespoň ve většině.

Pokud se vám zdá cena 199 Kč poměrně vysoká, tak počítejte se mnou. Pokud si budete kupovat každý díl série "Ultimátní komiksový komplet", tak dohromady za něj dáte 11 690 Kč. Já vím, tohle není zrovna malá částka, ale je pěkně rozprostřeně do dvou let a něco. 398 Kč za měsíc není zase tolik. Navíc za 11 690 Kč dostanete celkem 60 většinou kvalitních komiksů. V případě, že byste si chtěli koupit stejný komiks v pevné vazbě, barvě a s bonusy, vyšlo by vás to většinou tak na 400 až 500 Kč. Při průměrné ceně komiksu 450 Kč se jich do 11 690 nevejde ani 26. Navíc, kdo říká, že si z "Ultimátního komiksového kompletu" musíte kupovat všechno?

Seznam všech knih, které v sérii vyjdou (seznam bude postupně aktualizován o odkazy na mé recenze, případně o změny, které vzniknou, modře jsou uvedena data, která už máme za sebou):
27. prosince 2012: The Amazing Spider-Man: Návrat (The Amazing Spider-Man: Coming Home) (Pozn.: Již česky vyšlo poprvé v roce 2003 a pak v roce 2011 v nakladatelství Crew.)
6. února 2013: Iron Man: Extremis (Iron Man: Extremis) (Pozn.: Již česky vyšlo v roce 2010 v nakladatelství Crew.)
20. března 2013: Caprain Amerika: Zimní voják - část 1 (Captain America: Out of Time – Winter Soldier vol. 1) (Pozn.: Vyšlo v knize "Captain America 1" od BB/artu)
17. dubna 2013: Wolverine (Wolverine)
30. dubna 2013: The Uncanny X-Men: Dark Phoenix (The Uncanny X-Men: Dark Phoenix) (Pozn.: Příběh se objevil již černobíle v komiksu "Comicsové legendy 22: X-Men 4")
12. června 2013: The Amazing Spider-Man: Kravenův poslední lov (The Amazing Spider-Man: Kraven’s Last Hunt) (Pozn.: Již česky vyšlo v roce 2009 v nakladatelství Crew.)
10. července 2013: Zázraky (Marvels) (Pozn.: Již česky vyšlo v roce 2002 v nakladatelství Calibre Publishing, ale v současnosti je vyprodáno.)
24. července 2013: The Ultimates: Nadčlověk (The Ultimates: Super-Human) (Pozn. Již česky vyšlo v roce 2008 ve spolupráci BB/artu a Crew)
7. srpna 2013: New X-Men: G jako genocida (New X-Men: E is for Extinction) (Pozn. Již česky vyšlo v roce 2007 v nakladatelství Crew)
21. srpna 2013: Tajná válka (Secret War) (Pozn. Již česky vyšlo v roce 2008 v nakladatelství Crew)
13. listopadu 2013: Punisher: Vítej zpátky, Franku, část 1 (Punisher: Welcome Back Frank Part 1) (Pozn. Již česky vyšlo v roce 2004 v nakladatelstvích BB/art a Crew)
27. listopadu 2013: Ultimate Spider-Man: Moc a odpovědnost (Ultimate Spider-Man: Power and Responsibility) (Pozn. Již česky vyšlo v roce 2012 na pokračování v nakladatelstvích BB/art a Crew)
11. prosince 2013: Tajné války superhrdinů Marvelu, část 1 (Marvel Super Heroes: Secret Wars Part 1) (Pozn. Již česky vyšlo v roce 2010 v nakladatelstvích BB/art a Crew)
2. dubna 2014: New X-Men: Impérium (New X-Men: Imperial) (Pozn. Již česky vyšlo v roce 2010 v nakladatelství a Crew)
16. dubna 2014: Klan M (House of M)
11. června 2014: Občanská válka (Civil War)
25. června 2014: Tajné války superhrdinů Marvelu, část 2 (Marvel Super Heroes: Secret Wars Part 2) (Pozn. Již česky vyšlo v roce 2010 v nakladatelstvích BB/art a Crew)
6. srpna 2014: Punisher: Vítej zpátky, Franku, část 2 (Punisher: Welcome Back Frank, Part 2) (Pozn. Již česky vyšlo v roce 2004 v nakladatelstvích BB/art a Crew)
20. srpna 2014: Ultimates: Národní bezpečnost (The Ultimates: Homeland Security) (Pozn. Již česky vyšlo v roce 2009 v nakladatelstvích BB/art a Crew)
17. září 2014: 1602 (1602)
15. října 2014: The Amazing Spider-Man: Odhalení a Dokud hvězdy nezhasnou (The Amazing Spider-Man: Revelations & Until the Stars Turn Cold) (Pozn. Již česky vyšlo v roce 2005 v nakladatelství Crew)
29. října 2014: Věční (Eternals) 
4. března 2015: Ghost Rider: Cesta do zatracení (Ghost Rider: Road To Damnation) (Pozn. Již česky vyšlo v roce 2008 v nakladatelstvích BB/art a Crew)
18. března 2015: Syn klanu M (Son of M)
1. dubna 2015: Obležení (Siege)
Seznam je převzatý z Komiksária a postupně doplňovaný o vlastní poznatky a recenze.
Starší čísla si můžete objednat na emailové adrese marvel@czpress.cz. Pokud máte vadný výtisk (týká se především ("Iron Man: Extremis") měli by vám to pomoct vyřešit právě na této emailové adrese, většinou jim stačí zaslat fotka, protože účtenku z trafiky většinou asi nemáte.

A ještě průběžně doplňovaný grafický seznam všech knih:UKK 19: Iron Man - Pět nočních můr: Matt Fraction (58)Obálka


72 komentářů:

 1. Anonymní17/6/13 22:59

  Ahoj, děkuji Ti za prima stránky a za seznam toho co vyšlo!:) i za ten grafickej přehled dole, těšim se až to bude kompletní, nejen tady na obrázcích, ale i v mé knihovně!:) A taky díky za pravidelnou aktualizaci, měli by ti za to Hachette zaplatit, protože já dycky než jdu do stánku, koukám a hledám na netu, jakej že díl to vlastně vychází, protože to zatím nečtu, a čekám až toho bude víc, aby mě neštvalo, že to mam hned přečtený a nebude co číst..:) Takže ještě jednou díky a nepolevuj v aktualizaci!:)CSE_AC/DC

  OdpovědětVymazat
 2. Jsem rád, že jsou lidé, kteří tuhle mojí snahu ocení :-) Určitě v aktualizování pokračovat budu!

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní19/6/13 15:02

  Dobrá práca, blog čítam aj Ja :) Aby si aj mal nejaku odozvu za snahu, vzdy si rád počítam, čo máš nové.
  Morbn

  OdpovědětVymazat
 4. Díky! Každý pozitivní ohlas je pro mě důkazem toho, že co dělám má smysl:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní1/7/13 18:07

  ahoj,...máš pěkný stránky...prosimtě nevíš, jestli se v některém komiksovém kompletu objeví ant-man? Dík za odpověd =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní8/9/13 13:03

   Ant-man mel docela hustej pribeh ve vydane knize c.16 ULTIMATES - NADCLOVEK B))

   Vymazat
  2. Souhlas! Tahle epizoda, která má pak dopady ještě v dalším díle (vyjde 20. 8. 2014) je celkem zajímavá a opět na mainstream trochu jiná, drsnější. A skvěle to tam pasuje!

   Vymazat
 6. Ahoj, samostatný komiks předpokládám mít nebude, ale pokud o něj máš zájem, tak bych určitě hledal mezi kniha mi Avengers a Ultimates. Ale jeho prostor je většinou poměrně malý. Díky, že se stránky líbí.

  OdpovědětVymazat
 7. ahoj, myslíš, že se u nás dočkáme i komixů o Hawkeyovi?

  OdpovědětVymazat
 8. Asi to bude podobně. spíš v rámci něčeho většího, ale samostatného komiksu se nedočkáme. ale je to můj názor. Žádné vydavatelství ho ale zatím v přípravě nemá. Kdyby byl samostatný film s Hawkeyem, tak možná, ale to zatím taky nehrozí.

  OdpovědětVymazat
 9. Domnívám se, že máš u zázraků překlep (poprvé vyšly v roce 1994, pak v roce 2002).

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní31/7/13 17:55

  Díky za skvělé recenze. Jelikož neplánuji koupit celý komplet, ale vybírám si čistě podle zájmu jsou pro mě tyhle recenze skvělým vodítkem. Např. jsem původně vůbec nechtěl kupovat Zázraky, ale po přečtení recenze jsem zcela změnil názor a kupovat je budu. :o)

  Takže ještě jednou díky a těším se na další recenze.
  JokeM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem rád, když můžu něco doporučit a doufám, že se budou Zázraky líbit. A také další komiksy!

   Vymazat
 11. ahoj... nevíte nekdo jestli se nedají nějak sehnat knihy od prvního dílu???

  OdpovědětVymazat
 12. Starší čísla si můžete objednat na emailové adrese marvel@czpress.cz. Tam by teoreticky měli mít všechna čísla od prvního. Na internetových nebo kamenných knihkupectvích nevím, jestli se budou dát sehnat i ta nejstarší.

  OdpovědětVymazat
 13. Anonymní8/9/13 12:58

  Kazdejch 14 dni,casto s velkymi problemy,shanim dve kila,ptz tohle mi proste NESMI UJIT :))) a jen doufam,ze se to jednou nekde nesekne,a opravdu vyjde celej komplet 60ti knih..a ze to zustane i u te priznive ceny,nebo aspon co nejblize tomu.. :)

  OdpovědětVymazat
 14. Zatím to vypadá, že by mělo být vše v pořádku. Hachette je silná společnost a tohle utáhne. Navíc, alespoň podle toho, co jsem slyšel, už se některá čísla doprodávají, takže to vypadá, že série je úspěch.

  OdpovědětVymazat
 15. kde je recenze na Zombiky..?

  OdpovědětVymazat
 16. Super prehlad. Od zaciatku je tato stranka ako moje voditko s UKK. A som neksutoicne nadseny z UKK...

  K UKK mam par vytiek:

  1,Necisluju strany :-D
  2,Osobne je Sprider-man moj najoblubenejsi hrdina, ale preco sa vyskytuje v tolkych knizkach v kolekcii ukk? A priom sa na niektorých nedostalo?
  3.Trochu mi vadi ze vydavaju obacs nieco co uz vyslo... Napriklad na Na Zimneho vojáka od BBartu (Omnibus) se nehrabu... Mali urobit prehlad co o u nas vyslo... ale to je na dlhu diskusiu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, to nečíslování stran mi taky vadí :-)
   Spider-Man je jeden z nejdůležitějších, ale zas tolik ho tam není... Mohl by být i víc, i když někdy je to fakt celkem zbytečné kameo.
   No a co se týká toho třetího bodu, ono je to celkem jednoduché - oni ten přehled toho, co u nás vyšlo, mají. Jim se to hodí - jedou více méně podle toho, co vyšlo v Británii a navíc mohou použít některé překlady, které už tu jsou, čímž to mají trochu jednodušší. Jako pro fandu, co kupoval komiksy už dřív, trochu na prd, ale co naděláš... Na druhou stranu, v UKK teď většina komiksů vyjde levněji.

   Vymazat
  2. Jsem rád, že blog přináší něco, co využiješ :-)

   Vymazat
  3. Tak tak, co nemam tak krochtam blahom... Horsie to je napriklad s tym co uz vyslo... Zimny vojak ktory je v prvom omnibusu od BBart, Tajne valky... tam ma to trochu stve... ale tak aj tak mam v planu kupit vsteky UKK :) Doteraz som kupoval prevazne Omnibusy a tych tam tolko nie je ... (len Kapitan Amerika - 1 a Tajne valky, pokial viem... Ultimates mylsim nie su ako Omnibus)

   Vymazat
  4. Přesně tak, Ultimates jako Omnibus nevyšly. Naštěstí v těch omnibusech toho opravdu tolik, co bude a je v UKK nevyšlo.

   Vymazat
 17. Anonymní12/2/14 20:50

  Jojo stránky jsou i tvoje komentáře na comicsdb,nechápu,jak to můžeš všechno stíhat. už sme si psali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak přiznám se, že ani já moc nechápu, jak to všechno stíhám, ale zatím to funguje nějak dobře. Poslední dobou mám sice pocit, že těch deset článků denně je moc, ale těch komiksů je stejně ještě tolik, o kterých jsem nepsal a které tu na mě doma čekají... :-)

   Vymazat
 18. Anonymní12/2/14 22:06

  A kde na to bereš, já jsem student,chtěl bych hodně komiksů nevím co dřív ale prostě nemám prachy na ně.

  OdpovědětVymazat
 19. Anonymní12/2/14 22:08

  na comics db máš pěknou sbírku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta sbírka a comicsdb ještě není kompletní, postupně přidávám komiksy, jak je recenzuji pro Comics Blog. Jinak s tím kupováním... Měl jsem docela dobrou brigádu při škole, skoro žádné jiné výdaje, tak na to bylo dost peněz. Teď už to trochu omezuji. Ale je to fakt jen o tom si na to ušetřit. Dřív jsem si taky strašně vybíral. Ono i teď bych jich chtěl moc, ale je to drahé. O tom žádná.

   Vymazat
 20. Anonymní12/3/14 10:39

  Ahoj. Díky za tenhle blog. Hledal jsem teď v rychlosti nějaký seznam, kde bych si už ověřil, co z UKK již u nás v minulosti vyšlo (abych si na to počkal v UKK za 199,- a nekupoval stará drahá vydání v knihkupectvích) a ten tvůj je první použitelný a dobrý. Super jsou i ty náhledy titulek na konci, to mi max. vyhovuje. Mám dotaz k dílu The Amazing Spider-Man Odhalení co by měl vyjít v řijnu. Je to ten stejný Spiderman co vyšel už u Crew v roce 2005?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj! díky za chválu, snažím se :-) jinak máš pravdu, jedná se o stejný komiks, který vyšel i v Crew v roce 2005. Za připomenutí děkuji, doplnil jsem to i do seznamu.

   Vymazat
  2. Anonymní13/3/14 23:38

   Tak včera jsem tady jen v rychlosti nakoukl, abych si něco ověřil...a dnes jsem se sem se zájmem vrátil a začal pročítat i tvoje recenze. A je to celkem zajímavé počtení. Líbí se mi, že tam často dáváš i fotky autorů těch komiksů, to je fajn. Některá jména se mi doma v knihovně objevují opakovaně a je fajn se občas mrknout, jak ten týpek co tohle napsal, vlastně vypadá :) Taky jsem si teď se zájmem přečetl recenze na ty díly UKK, které jsem nekupoval, abych věděl, o čem to bylo...a ujistil se, že je dobře, že jsem do toho nešel :D
   Dobrá práce, sem od teď budu chodit častěji :)

   Vymazat
  3. Díky, podobná slova člověk slyší rád :-)

   Vymazat
 21. Anonymní28/5/14 22:21

  Zdravím Vás.
  Jen jsem chtěl podotknou, že od dnešního vydání 28.5.2014 díl Thor: Poslední Viking se edice zdražila na 22,-Kč. Viz......"Ti parchanti z vydavatelství zdražili o 20,- Kč!!!
  Teď jsem si byl koupit THORA, podávám slečně dvoustovku a ona, ale to stojí 220,-….a já cože? No tady je to napsaný. Ale nám taky nic nikdo neřekl….. Nevíte co se děje? Abychom se postupně nedostali na 300,-!!!"........konec citace. Věděl by jsi nějaké podrobnosti?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tahle cena skutečně platí a je to cena, kterou stanovil italský vydavatel a bude se jednat o cenu všech dalších dílů. Bohužel není vyloučeno, že dojde u pozdějších čísel k dalšímu navýšení ceny, pravděpodobně na částku 249 Kč. Jedná se ale o částku, kterou italský vydavatel může změnit.

   Vymazat
 22. Anonymní28/5/14 22:24

  ...omlouvám se za překlep, 220,-Kč jsem chtěl napsat :-)

  OdpovědětVymazat
 23. Anonymní9/1/15 17:12

  Sakra, nedaří se mi sehnat číslo 54 (56-Wolverine: Starý muž Logan).. Prostě nikde není! Havířov

  OdpovědětVymazat
 24. Osobně s tím mám taky problém. Většinou zkouším nějaké větší řetězce, Kaufland, nebo Globus. Tam se mi daří alespoň jeden sehnat. Ale s Havířovem nepomůžu :-(

  OdpovědětVymazat
 25. Anonymní16/1/15 11:39

  Podle tohoto: http://thunderbolts-mountain.blogspot.cz/2015/01/nova-sedesatka-ukk-co-je-vubec-zac-co-u.html
  budou vycháze další tituly, to je bašta co?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za tohle jsem moc rád! :-)

   Vymazat
  2. Anonymní28/1/15 21:27

   Já taky ale zároveň jsem si chtěl dokoupit nějaké komiksy, protože jich mám ještě hodně, které chci- živí mrtví, mýty, ultimates, transmetropolitan, punisher, zámek a klíč a comicsové legendy :)

   Vymazat
  3. To všechno rozhodně stojí za to :-)

   Vymazat
  4. Anonymní28/1/15 22:29

   Ještě bych zapomněl na Y: poslední z mužů, daredevila a punisher MAX :)

   Vymazat
  5. Tohle si pamatuju, když jsem s komiksem začínal. Ony se pořád načítaly další a další, co bych chtěl :-)

   Vymazat
  6. Anonymní29/1/15 22:38

   Už jsem se těšil, až UKK skončí, že zkusím nějaké nové komiksy a ono nic. Tak se budu soustředit na ty, které jsou uzavřené :)

   Vymazat
 26. Tak snad tahle druhá série bude poslední :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní29/1/15 23:13

   Taky doufám ale nevím, kam se mi vejde :)

   Vymazat
  2. jojo, to bude chtít nějakou pořádně dlouhou polici, aby ten celkovej obrázek vyniknul. Ta mi taky chybí.

   Vymazat
 27. Nejde rozkliknout poslední příspěvek: "4. ledna 2015: Doctor Strange: Přísaha (Doctor Strange: The Oath)"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc za upozornění, už by to mělo být v pořádku.

   Vymazat
  2. Chápu, že času je málo, ale bylo by super, kdyby články o nových titulech UKK vycházely dříve. Na základě Vašeho blogu UKK kupuji. Bohužel UKK bývají k sehnání jen v prvních dnech prodeje. Byl bych rád kdyby se objevil aspoň krátký článek (Obsah - fotky - první dojem), který by se mohl později rozšířit nebo editovat na plnohodnotnou recenzi. Pokud Vám záleží na na návštěvnosti, tohle by Vám zajistilo pravidelnou středeční sledovanost blogu. Děkuji.

   Vymazat
  3. Ještě bych doplnil - ještě než vyjde nové UKK, sháním info různě na webu. Tady by to mohlo být na jednom místě. Něco jako předrecenze.

   Vymazat
  4. Věřte mi, že tohle bych celkem rád, ale na to opravdu není čas ani prostředky. UKK se ke mně vždy nedostane včas, ale prostě vydávám recenze, jak nejrychleji to jde.. Můžu to trochu urychlit, ale tak o pár dní, o týden nejspíš ne. Pokusím se, ale prostě nic nemohu slíbit.

   Vymazat
 28. Anonymní6/3/15 22:08

  Ahoj, v nejnovějším UKK je papír, že dalších 60 komiksů vytvoří obrázek, který bude navazovat na ten první. Takže ne rozšíření z obou stran. Tak to budou 2 obrázky, které se mohou spojit.
  Takže alespoň se může rozdělit a po vydání posledního dílu se může začít shánět pořádně dlouhá police :)

  OdpovědětVymazat
 29. Docela mě to překvapilo, že to není stejné jako v anglické verzi. Ale určitě to nevadí :-) mě už moje rozměry police nestačí ani na první řadu :-)

  OdpovědětVymazat
 30. Budete v recenzích pokračovat další sérii UKK?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Osobně doufám, že ano :-) vytvořil jsem pro ně další stránku: http://www.comics-blog.cz/p/ukk-2.html

   Vymazat
 31. Aha, tak to jsem si nevšimnul. Ještě bych chtěl upozornit, že WIKIPEDIE UKK uvádí u UKK2 odkazy na marvel.wikia.com. Třeba Vám to pomůže k rychlejšímu napsáni recenze.
  Odkazy:
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Ultimátní_komiksový_komplet
  http://marvel.wikia.com/Avengers:_Forever_Vol_1_1

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc, ale ani tak bohužel nemůžu slíbit, že budou recenze výrazně dříve :-(

   Vymazat
 32. čus.Mam dotaz.TU první šedesátku mam kromě dvou dílů komplet,ale teď spíše k tý druhý půlce co te´d vychází.Někdo mi říkal,že to sbírat nemam,že prej je to stejný,jako ta první šedesátka,akorát to má jiný ty hřbety,který skládaj novej obraz,ale obsahově to prej je stejný jako v těch prvních šedesáti.Je to pravda??nebo to ten dotyčnej pochopil blbě a já si teď nechal ujít pár dílů.Díky za info.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj! Dotyčný to pochopil blbě. Skutečně se jedná o novou šedesátku komiksů. Takže jiný hřbet, ale i jiné komiksy ;-)

   Vymazat
  2. super.Díky za odpověď.Takže jsem už přišel cca o deset vydání tedy.No to nevim kde to všechno seženu.

   Vymazat
  3. Tak snad se ještě poštěstí :-)

   Vymazat
 33. Anonymní10/4/16 21:14

  Ahoj
  Jaký z UKK je podobný kresbou Zázrakům a tím že má víc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Popravdě nic podobného v rámci UKK není...

   Vymazat
  2. Možná Tajná Válka

   Vymazat
  3. Pravda, tam by ta digitální kresba celkem seděla.

   Vymazat
 34. Anonymní6/10/16 18:28

  Zdravim ....otazka na telo ...hlavne na toho kto ma prvu seriu komplet ...kolko cm maju vsetky knihy dokopy ??
  dikes :)

  OdpovědětVymazat