2015-09-24

#1001: Comics Centrum jede! Vydá také Witchblade kompendium?

Vydavatelství Comics Centrum ohlásilo další unikátní sbírku! Tentokrát zpracovalo do velkého knižního formátu část série legendárního komiksu "Witchblade". Zda titul s názvem "Witchblade Kompendium: Kniha 1" skutečně vyjde, máte v rukou jen vy, čtenáři, kteří musíte projevit dostatečně velký zájem - a zatím to vypadá, že zájem máte!

Fantasy, detektivka, thriller, erotika a dech beroucí výtvarné zpracování – to vše se skrývá za každou obálkou dlouhé série "Witchblade" a zároveň je důvodem, proč dnes příběh o přitažlivé policejní vyšetřovatelce, nositelce tajuplného artefaktu, patří do rodiny největších kultovních komiksů všech dob. Důkazem je i to, že letos "Witchblade" slaví 20. narozeniny, ve Spojených státech vyjde v říjnu 2015 k tomuto výročí poslední 185. díl. Jejímu kouzlu podlehli také filmaři – v roce 2001 vznikl podle "Witchblade" americký hraný seriál a o pět let později anime seriál japonské produkce. 

Když v polovině devadesátých let začala ve Spojených státech "Witchblade" vycházet, nezpůsobila rozruch pouze svým žánrovým rozsahem a obsahovým pojetím. Revoluční byla především její výtvarná stránka, za níž stojí dnes už bohužel zesnulý výtvarník Michael Turner, vytahovač tuší D-Tron a mágové barev Nathan Cabrer a JD Smith. Pro vybarvování na počítači vytvořili zcela novou technologii inspirovanou airbrushem. Dodnes se jí inspiruje řada komiksových vydavatelů, ale přestože počítačová technologie od roku 1995 značně pokročila, kvalit studia Top Cow z této doby nedosahují. 

Pro české čtenáře je "Witchblade Kompendium: Kniha 1" vstupní branou do světa Artefaktů. Ty propůjčují svým nositelům ohromnou moc a udržují celý svět v rovnováze. Witchblade má podobu rukavice a newyorskou detektivku Saru Peziiniovou si sama vybrala. Své dočasné majitelce poskytuje ochranu a nadpřirozené schopnosti, které může Sara využívat v boji proti zlu. Witchblade má ale i své vlastní záměry... 

"Naši čtenáři čekají na "Witchblade" od roku 2001, kdy se seznámili s jiným artefaktem, s Darkness. První kniha byla velmi úspěšná, proto jsme v té době ohlásili vydání "Witchblade", bez které nemohla "Darkness" dále pokračovat. Jenže vydavatelství Top Cow se ztratila data od prvních sešitů a přidaly se také komplikace s licencí. Věříme, že těch 14 let snahy se vyplatilo. Pokud vše dobře dopadne i ze strany čtenářů a "Witchblade Kompendia" skutečně začnou vycházet, budeme je pak každoročně střídat právě s kompendii "Darkness"," vysvětluje šéfredaktor vydavatelství Comics Centrum Václav Dort. 

Nyní mají vydání první "Witchblade" v rukou čtenáři. Aby mohla být kniha realizována, musí si ji předem (do 30. 10. 2015) objednat a zaplatit minimálně 300 zájemců. Kniha pak vyjde v prosinci 2015. V případě, že projekt nebude úspěšný, bude všem zaplacená částka vrácena v nejbližším volném termínu. 

Cena titulu "Witchblade Kompendium: Kniha 1" je 2200 Kč. Obsahuje 640 barevných stran včetně obálek 25 původních sešitů. Vazba je knižní matná s parciálním lakem. Pokud vše dobře dopadne, budou si moci fanoušci komiksu přidat další kousek do unikátní řady vedle "Kurva Velkýho Sin City", "Hellboyovy pekelné knižnice" a "Kolosálního Conana".

Pro více informací a objednávky se obracejte na vydavatelství Comics Centrum - www.comicscentrum.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat