2021-04-28

#DP160: Výsledky x-menských voleb

 Autorem článku je Daniel Palička 

A je to tady!

Pokud si vzpomínáte, v jedné z dřívějších novinek (odkaz na ni máte přímo zde) jsem vás informoval o x-menských volbách, do kterých mohl svým hlasem přispět kdokoliv. Z deseti vybraných mutantských hrdinů se ten s nejvyšším počtem zaslaných hlasů měl stát právoplatným členem nového týmu X-Menů. Nyní známe oficiální výsledky, a tak je dobré se na ně podívat.


Jako první si zodpovíme tu nejdůležitější otázku. Kdo se vůbec stal celkovým vítězem?

Stala se jím mutantka Polaris.


Abyste si o ní udělali lepší představu, můžete si přečíst krátký popis: 

Vytvořena komiksovými legendami Arnoldem Drakem a Jimem Sterankem, Polaris debutovala v čísle X-Men #49, původně vydaném v roce 1968. Lorna Dane, která se k týmu připojila na zlomku Stříbrného věku komiksů (Silver Age), se v pozdějších letech stala navrátivší postavou předtím, než se vrátila do centra pozornosti v klasickém runu Petera Davida na sérii X-Factor. Coby dcera Magneta zdědila Polaris mocné magnetické schopnosti po jejím otci a nesčetněkrát je využila v jedněch z nejdivočejších bitvách mutantské rasy. Postava aktuálně vystupuje v řadě X-Factor od Leahy Williams a Davida Baldéona, kde svou odbornost využívá k řešení nejnaléhavějších záhad na ostrově Krakoa. Nyní se připojí k Cyclopsovi a Jean Grey, aby se společně stali vyvolenými šampiony mutantské rasy a celého světa.  


Na celkové výsledky hlasování se pak můžete podívat přímo zde: 

1) Polaris

2) Banshee

3) Sunspot 

4) Forge

5) Tempo

6) Armor

7) Boom-Boom

8) Marrow

9) Cannonball 

10) Strong Guy 


Na samotný závěr ještě přikládám čtyři minikomiksy sepsané mým oblíbencem Zebem Wellsem, v nichž mutanti, kteří byli do x-menských voleb původně zařazeni, reagují na celkové výsledky. Vřele doporučuji k přečtení:      


Jak jste spokojeni s výsledky mutantských voleb? Potěšily vás, anebo vás naopak zklamaly? Zanechte svůj názor dole v komentářové sekci. Rád si jej přečtu.

A kdo má zájem, může navštívit oficiální stránky Marvelu, kde se dozví ještě více zajímavých informací o výsledcích voleb. 

Žádné komentáře:

Okomentovat