2013-05-22

#80: Živí mrtví 5: Nejlepší obrana - 95 %

Dle mého osobního a skromného názoru je jednou z nejlepších komiksových sérií, která u nás vychází, "The Walking Dead" neboli "Živí mrtví". Ano, je to dáno tím, že jsem blázen do zombies, ale ten komiks má své nesporné kvality. Článek je převzat ze stránek Necronomicon (Horor Web), kde jsem doposud zveřejňoval své komiksové recenze. Původně recenze vyšla na adrese: http://www.horor-web.cz/clanky/zivi-mrtvi-nejlepsi-obrana.html (recenze je mírně upravena a rozšířena)


Živí mrtví: Nejlepší obrana (The Walking Dead Vol. 5: The Best Defense)
Vydalo nakladatelství Crew v brožované vazbě v roce 2012. Původně vyšlo jako čísla 25 až 30 v sérii "The Walking Dead" od ledna do srpna 2006 u Skybound Entertainment (vzniklo pod Image Comics a bylo založeno přímo Robertem Kirkmanem). Souborně v originále komiks vyšel jako "The Walking Dead Vol. 5: The Best Defense" v roce 2006. České vydání se prodává v plné ceně za 299 Kč.


Scénář: Robert Kirkman
Kresba: Charlie Adlard a Cliff Rathburn


Pátý díl série "Živí mrtví"? No jen tak dál! Pomalu se nám blíží již osmý díl. Jedna ze sérií, na kterou se český komiksový a zároveň hororový fanoušek může těšit celkem pravidelně. Zombie na pokračování v seriálu, který už se dostal ke stovce dílů a v Americe jede dál. To znamená, že ještě pěknou řádku let bude série vycházet také u nás. Robert Kirkman nekecal, když řekl, že chce vytvořit skutečně dlouhý příběh a nechce hned tak skončit. Chce vědět, co se děje dál ve světě, kde mrtví chodí po zemi a kde chtějí stále nějak hodnotně žít i normální lidé, kteří se nákaze prozatím vyhýbali.
Obr�zek
Jestli si myslíte, že Kirkman má problémy s tím, aby se v sérii něco dělo, tak vás mohu ujistit, že budete  ohromeni, nikoli zklamáni. Samozřejmě, i "Živí mrtví: Nejlepší obrana" mají svoje klidnější místa – nechci říkat slabší, protože taková nejsou –, ale když přijde na akci, pořád je to skvělá jízda. Jakmile má Charlie Adlard kreslit zombie ožírající maso, jde mu to skvěle a vy mu ten svět věříte, věříte mu ten hnus, tu odpornou syrovost. Ne, ani v páté sbírce "Živí mrtví" nic neztratili na své kráse.
Obr�zek
Znáte to. Jste ve světě, který je ovládán zombie a nejlepší místo pro život se jeví bývalá věznice, kterou jste vyklidili, a vystříleli jste z ní ty parchanty, co tam žili předtím a nemysleli to s vámi zrovna dobře. Dvojité oplocení by mělo fungovat a nemrtvé udrží daleko od živých. A že přeživších je ještě docela dost. Možná víc, než se na první pohled zdá. Přece jen, svět je pořád docela velké místo, a není jisté, jestli sledujeme osudy jediné přeživší skupiny, anebo zda jich je víc. Kniha "Živí mrtví: Nejlepší obrana" nám dává odpověď právě na tuhle otázku. Ne, naši hrdinové určitě nejsou sami.
Obr�zek
"Živí mrtví" mají výborné tempo. Když už si myslíte, že hrdinové najdou chvíli klid a budou si moct prostě jen tak sednout, hodit nohy nahoru a užívat si, že jsou stále naživu, stane se něco, co všechno změní. Doslova. Taková změna nastává samozřejmě i zde. Točí se kolem Ricka, našeho hrdinného a už ne až tak správňáckého bývalého šerifa, Glenna, který se podle všeho zamiloval, no a nakonec nechybí ani nováček v týmu, Michonne, která je rozhodně jednou z největších tvrďaček, co se tu zatím objevily. Ale i ona narazí na člověka, který je příšernější než všichni nemrtví dohromady. Přeživší totiž čeká setkání s Guvernérem. Že to nezní zrovna moc děsivě, když se to takhle řekne? Ale ono to děsivé je. Pořádně.
Obr�zek
Pátý díl vás nenechá chladnými a vy budete chtít další. Budete doufat, stejně jako u všech ostatní, že si Crew pospíší s šestým dílem, že nebudete muset čekat už tak dlouho. Samozřejmě, že budete zklamáni, protože další díl vychází vždy zhruba za pět až šest měsíců. Řekněte o komiksu známým, rodičům, prostě všem, řekněte jim, ať ho kupují a čtou, možná se pak dočkáme rychlejší frekvence vydávání, protože tenhle komiks by si to zasloužil. Ale jednou za půl roku je také docela fajn. Aspoň že tak.

Komiks "Živí mrtví: Nejlepší obrana" si můžete zakoupit na stránkách Seqoy.

Žádné komentáře:

Okomentovat