2021-02-05

#DP126: DC Infinite Frontier - Co nás v březnu čeká?

 Autorem článku je Daniel Palička 


Pokud jste četli minulý článek (odkaz na něj máte přímo zde), pak asi víte, že DC Comics se letos v lednu vytasilo s novou iniciativou jménem DC Future State, která nám měla zprostředkovat příběhy odehrávající se v daleké budoucnosti, vždycky v jiném stanoveném roce. Vydavatelství vsadilo na uzavřené minisérie, mimo to však také na prezentování nezaběhnutých talentů, kteří v současném superhrdinském mainstreamu mají co říct, odlišné zpracování zaběhnutých postav a představení mladších, méně zkušených variant hrdinů jako Batman, Superman, Wonder Woman a další. V době psaní tohoto článku už máme za sebou hned několik minisérií. Konec iniciativy je v tuto chvíli stanoven na březen 2021.



Určitě se ptáte: „A co bude dál?'“ Po konci Future State má DCčko v plánu odstartovat další velké přečíslování. Ano, už je to tady zase, vážení! Tentokrát by se mělo jednat o Infinite Frontier. Jak se zdá, měl by přinést hned několik zásadních změn, a to nejen do publikování jednotlivých řad, ale také do aktuálního statusu hrdinů DC a sešitového vydávání, jež se mimo jiné dočká několika změn. Jsem si plně vědom, že se najdou tací, kteří se v moderním komiksovém průmyslu neorientují a nevyznají se ve všemožných restartech, ideálních startovních bodech pro nováčky a nevím, v čem ještě. Proto vám prostřednictvím následujícího článku chci shrnout všechno podstatné, co byste měli vědět, ať máte o aktuálním stavu vydavatelství DC Comics a jeho plánech trochu přehled. Můžeme se na to vrhnout! 



Nejprve je dobré si o Infinite Frontier povědět několik základních informací. Nejedná se o restart podobný New 52. Jde o přečíslování, v rámci kterého dostanou zaběhnuté série nové kreativní týmy a od prvního čísla začnou vycházet zcela nové tituly. Autoři se budou snažit přijít s neotřelými nápady a s novým, nikdy neviděným směřováním, tak aby přilákali nové čtenáře. Dosavadní historie zůstane zachována, takže se nemusíte bát velkých změn v kontinuitě.



Nová kapitola komiksového světa DC by měla odstartovat již 2. března šedesáti čtyř stránkovým one-shotem Infinite Frontier #0, což má být první vlaštovka. Detaily o ději zatím nevíme, v tuto chvíli však můžeme předpokládat, že se dočkáme upoutávek na nadcházející dění, nastínění několika záhad a také předzvěsti budoucích událostí. O scénář by se měla postarat prvotřídní tvůrčí elita, konkrétně scénáristé Scott Snyder, Geoff Johns, James Tynion IV, Joshua Williamson, Geoffrey Thorne, Phillip Kennedy Johnson, Brian Michael Bendis, Becky Cloonan, Michael W. Conrad, Joëlle Jones a Tim Sheridan. Kresbu si vezmou na starost John Timms, Howard Porter, Joëlle Jones, Jorge Jimenez, Alitha Martinez, David Marquez, Stephen Byrne, Jamal Igle, Dexter Soy, Rafa Sandoval, Alex Maleev, John Romita Jr. a další.



Po Infinite Frontier #0 bychom se měli dočkat prvních příběhů, s čímž se pojí jeden důležitý aspekt - sešitové vydávání. O něm nepíšu jen tak, jelikož by mělo projít velkou změnou. Nejvíce se to projeví na ceně. Ta se u většiny řad (čest výjimkám) zvýší z 3.99 amerických dolarů na 4.99. Někteří můžete tento krok proklínat, na druhou stranu to má své opodstatnění. Čísla totiž budou mnohem delší, než jak bývalo zvykem. U několik současných sérií, především tedy u osvědčených, dnes již zaběhnutých značek typu Batman, Detective Comics, Action Comics, Wonder Woman a další, totiž kromě hlavního příběhu dostaneme taktéž bonusové vedlejší povídky, zaměřené na méně známé postavy DCčkovského světa. Neplatí to však u všech plánovaných titulů. Kromě toho však dojde také k úpravě periodicity vydávání. Z dvou sešitů měsíčně se přehoupneme na standardní model jednoho čísla za měsíc. Osobně nejsem rád za návrat k starému modelu vydávání, na druhou stranu oceňuji více obsahu a zaměření na hrdiny, kteří nejsou moc v povědomí ostatních.

Nyní se krátce podíváme na design samotných sešitů. Pro tyto účely bude mým exemplářem Batman číslo 106. Jak si můžete povšimnout, na obálce se nově budou objevovat ikony typické pro daného superhrdinu. V případě Batmana jde o netopýří symbol. Pokud se podíváte detailněji, všimnete si nejen loga společnosti DC Comics, ale taktéž výrazného nápisu Infinite Frontier s bílou hvězdou. Ten funguje jako poznávací znamení, podle něhož poznáte, že komiks je vydaný pod stejnojmennou iniciativou. A jako by to nestačilo, na obálce dále můžete najít název bonusové povídky včetně kreativního týmu. U sešitu Batman #106 jde konkrétně o první část dvoudílného příběhu od scénáristy Joshuy Williamsona a kreslíře Gleba Melnikova.



Inu, to by bylo všechno. Co říct závěrem? Budu doufat, že se nejnovější přečíslování DCčka povede. Uvidíme, jak moc úspěšný bude Infinite Frontier u čtenářů, ale já osobně novým kreativním týmům věřím. Abych pravdu řekl, v seznamu dosud oznámených titulů jsem si našel pár sérií, kterým bych chtěl věnovat pozornost. Tak se nechme v březnu překvapit. Snad bude čekání stát za to.

Žádné komentáře:

Okomentovat