2014-03-19

#545: Comics Centrum vydává sedmé Sin City i se speciálním pouzdrem

Český překlad posledního dílu "Sin City" je venku. "Do srdce temnoty" uzavírá nejrozsáhlejší a nejdéle vytvářené dílo scenáristy a výtvarníka Franka Millera. Celkem vzniklo přes 1 300 stran, čímž se "Sin City" řadí mezi nejrozsáhlejší autorské komiksy vůbec, pokud zůstaneme v hájemství amerického komiksu. Zajímavý je fakt, že knihy mají jinou vnitřní chronologii než jsou pořadová čísla na jejich obálkách. Sedmička "Do srdce temnoty" se odehrává mezi knihami "Drsný sbohem" a "Velká tučná zabijačka" (tedy mezi prvním a třetím dílem). Je ale zároveň posledním komiksem, který Miller ze Sin City nakreslil. K dostání je v eshopu www.comicscentrum.cz, v kamenném obchodě nakladatelství a ve většině knihkupectvích. 

"Překlad série "Sin City" byl velmi náročný a bylo třeba sladit americké slangové výrazy, dvojsmysly a narážky, které Miller často používá, a zakomponovat je do českého textu. Chtěli jsme zabránit posunu významů, aniž bychom museli knihu doplnit množstvím vysvětlivek," říká Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum, který přeložil celou sérii. Oproti prvnímu českému vydání změnil i název knihy, aby lépe odpovídal jejímu obsahu. Původní název byl "Pekelná jízda".

V knize Do srdce temnoty využívá Frank Miller stejně jako ve všech dílech od čtyřky "Ten žlutej parchant" doplňkové barvy (žlutou, modrou, červenou). Navíc jedna poměrně dlouhá pasáž je plnobarevná. O vybarvení se postarala bývalá Millerova manželka Lynn Varley, která spolupracovala i na jeho dalším komiksu "300: Bitva u Thermopyl". V současnosti se Miller věnuje přípravě filmu "Sin City 2: A Dame to Kill for".

"Frank Miller je prostě klasik a "Sin City: Do srdce temnoty" to jen dokazuje. Založil totiž tak trochu svůj vlastní žánr a ten budete buď milovat nebo ignorovat. Já osobně jsem velkej fanoušek a za každý pokračování nebo rozpracování světa Sin City jsem vděčnej. Jedná se o skutečně ikonickou sérii, kterou je nutný mít na svý komiksový polici,“ říká výtvarník a rapper Vladimír518.

Fanoušci Sin City mohou do konce tohoto týdne využít speciální akce a vázanou verzi "Do srdce temnoty" si objednat společně s ručně vyrobeným pouzdrem určeným na celou sérii. Luxusní pouzdro se hodí pro vázané výtisky a pořídit se dá pouze na objednávku. Vzhledem k náročnosti jeho výroby bude zájemcům doručeno až na začátku dubna.

Žádné komentáře:

Okomentovat