2021-05-26

#DP168: Zveřejněny exkluzivní obálky pro sešit Black Panther #25

 Autorem článku je Daniel Palička 


V minulém článku jsem psal o plánované sérii Black Panther od Johna Ridleyho. Dnes si chci trošičku posvítit na plánované dvacáté číslo runu Ta-Nehisi Coatese, jež má sloužit jako zakončení jeho věhlasné série. 

Nicméně, vzhledem k tomu, že závěrečný sešit Coatesovy řady ještě nevyšel, bych se v následující novince chtěl věnovat nikoliv obsahu či celkovému ději, nýbrž - docela nezvykle - obálkám. A ne jen tak ledajakým! 


Jak možná víte, na Comics Blogu jsem se v jednom dávnějším speciálu věnoval marvelovské iniciativě Stormbreakers, která sjednocovala nadějné talentované kreslíře, kteří mají u Marvelu co nabídnout (pro více informací doporučuji rozkliknout následující odkaz). Všichni výtvarníci, kteří pod tuto skupinu patří, byli osloveni, aby vytvořili exkluzivní obálky inspirované důležitými uměleckými směry, na nichž by byl zobrazen samotný Black Panther.

Na první dobrou to může působit jako naprosto šílený nápad, ovšem když se při bedlivějším zkoumání podíváte na jednotlivé obálky a začnete je pečlivě analyzovat, zjistíte, že si s nimi jejich autoři dali opravdu záležet a vyhráli si se sebemenšími detaily. Osobně musím dodat, že mě všechny obálky vyrazily dech, a to doslova! U některých konkrétních coverů bych sotva poznal, kdo je kreslil, protože jsou perfektní poctou stylům, jež zásadně definovaly historii výtvarného umění.


Vskutku originální idea byla parádně zpracována  a já musím smeknout klobouk dolů. Marvel nejen dokázal, že Stormbreakeři neznají jakýchkoliv kreativních hranic a svůj výtvarný talent dokážou zužitkovat na maximum, ale zároveň tím ukázal, že i kvalita komiksové kresby by se rozhodně neměla podceňovat.


Přehled jednotlivých obálek máte přímo zde:

Natacha Bustos - Africký art brut 

Juann Cabal - Vlámská renesance 

Carmen Carnero - Secese 

Joshua Cassara - Byzance 

Iban Coello - Art deco 

Patrick Gleason - Minimalismus 

Peach Momoko - Nihonga 

R. B. Silva - Pop art

Na závěr je nutno podotknout, že ve všech případech jde o speciální alternativní obálky, takže pokud po nich dychtivě toužíte a chcete si v ideálním případě všech osm kousků sehnat do sbírky, doporučuji být rychlý, protože po takhle nádherných kouscích bude vážně velký zájem. Takže být vámi, nepodcenil bych to.

Žádné komentáře:

Okomentovat